Pomerančová kůže – postrach všech žen

Proč se ženám dělají nevzhledné dolíčky, odborně nazývané celulitida, ale jinak opravdu připomínající pomerančovou kůru? Trápí téměř 90 % všech žen a nezáleží na jejich věkové kategorii. Nohy, zadeček, bříško plné dolíčků mají i ty, které jsou dokonale štíhlé, dokonce i modelky! Trápí čím dál mladší dívky, i ty, které sotva vyrostly z dětských střevíčků.
 
PODÍVEJTE SE PRAVDĚ DO OČÍ
Kosmetickými přípravky na celulitidu je trh přímo zavalen. Jenže ať si zakoupíte jakýkoliv speciální krém a aplikujete jej jakkoliv často, nic moc se neděje. Nejde totiž pouze o kosmetickou záležitost, jak se většina žen domnívá.
Celulitida je vlastně druh endokrinologického onemocnění, při kterém špatně funguje lymfatický systém. Škodlivé látky nejsou z těla zcela vyloučeny a tukové buňky vytváří shluky v podkoží, které pak vytlačují nahoru a pomyslné dolíčky jsou na světě. Jde o problém hormonální a metabolický. Pokud již od mládí nedodržujeme zásady správného životního stylu a navíc máme genetické přepoklady, vznik celulitidy nás nejspíš opravdu nemine.
 
CO TEDY PLATÍ NA CELULITIDU?
Na předcházení vzniku pomerančové kůže i jejího odstraňování nejvíce pomůže pohyb. Jen tak lze totiž i mízu rozpohybovat. Aktivace lymfy je řešením celulitidy, to znamená zapojení co největšího počtu svalů a dobré prokrvení pokožky. Je celkem jedno, jakou sportovní aktivitu si vyberete. Málokdo ale ví, že pro skutečný efekt je dobré cvičit v kompresivních punčocháčích, a to takových, které nejméně stahují.
 
DLOUHÝ A NELÍTOSTNÝ BOJ
Ať se to ženám líbí nebo ne, celulitidy se nezbaví za pár týdnů. Kromě pohybu je třeba proti ní vyrazit dalšími, všemi možnými zbraněmi, kterými jsou:
·        masáže postižených míst ručníkem, speciálními rukavicemi, popř. přístrojová lymfodrenáž
·        správná životospráva a dostatečný pitný režim
·        odstranění stresu