Skvělá zábava na dlouhé zimní večery


Pokud přemýšlíte nad tím, čím milým byste si zpestřili dlouhé zimní večery, tak vyzkoušejte plstění. Tato znovu objevená výtvarná technika či chcete-li původní staré řemeslo, vás jistě osloví. A skutečně se jedná o tu pravou zimní kratochvíli, neboť k tomu, abyste plstěním došli k nějakému výsledku rozhodně potřebujete čas. Množství potřebného času je samozřejmě přímo úměrné velikosti vytvářeného výrobku, nicméně ani ty nejmenší ozdoby nebudete mít během pár minut hotovy. A z toho jasně vyplývá, že kdo se chce této výtvarné technice věnovat, musí mít mimo fantazie také nezbytnou trpělivost.

plstěný koberec

Na druhou stranu je velkou výhodou, že k tomu, abyste vytvořili nádherné ozdoby, hračky či dokonce doplňky svého šatníku, tak nepotřebujete žádnou drahou a rozsáhlou výbavu. Samozřejmě množství potřebného rouna souvisí s velikostí výrobku, nicméně na výrobu drobných ozdob potřebujete jen opravdu malé množství ovčí vlny a také plstící jehlu, molitan či podložku. A to je ve srovnání s mnoha jinými výtvarnými technikami skutečně skromná výbava, kterou si můžete pořídit za několik málo sto korun.

plstěná hračka

A skvělé je jistě i to, že do plstění se mohou spolehlivě pustit i ti, kteří nemají žádné speciální výtvarné nadání. Pracovat umně s plstící jehlou je jistě mnohem jednodušší než ovládat malbu štětcem. Stačí vám k tomu jen vlastní fantazie anebo se můžete inspirovat cizími výrobky. V tomto případě bude výsledek vaší práce vždy povedený a můžete si být jisti tím, že o něj bude ve vašem okolí velký zájem.
Takže pokud vás plstění bude bavit, tak máte o vánoční a jiné dárky postaráno. Děti budou jistě nadšené z vámi vlastnoručně vyrobených hraček a všechny ženy ve vašem okolí vás budou zbožňovat, když je obdarujete originální broží, náušnicemi či náhrdelníkem. A pokud přemýšlíte nad něčím pro muže, tak frajerský plstěný klobouk či klasické papuče to jistí.