Co raději nenosit, když nejsme modelka

Rady, co nosit, abychom byly „in“, těch najdeme víc než dost. V obchodech kamenných i internetových vybíráme z pestré nabídky různého oblečení. Někteří prodejci ve snaze co nejvíce utržit nás ujišťují, jak moc nám vybrané oblečení sluší. Snadno se pak může stát, že si neuvědomíme důležitou věc. To, že nám určitý model nemusí sedět tak dobře jako modelce, která ho předvádí. A pokud nás pak nezastaví například upřímná rada dobré kamarádky, dotyčný kousek si koupíme. Ten nám pak nepřináší obdivné, ale spíš rozpačité pohledy lidí z okolí. V horším případě jsme pro smích. Kterým modýlkům se tedy raději vyhnout, pokud nejsme mírami či věkem (nebo obojím) modelka. Pár rad není nikdy na škodu.

 mladá žena v modrých šatech.jpg

Kraťásky a trička nad pupík

Kraťoučké šortky a trička sluší štíhlé patnáctileté dívce nebo opravdu „vysportované“ mladší ženě. Jinak si jejich nákup hodně rozmýšlíme. U kraťasů si opravdu dobře rozmyslíme, zda naše nohy snesou větší odhalení. Také je třeba zvážit, kam se hodí toto oblečení nosit. I když nám sedí a sluší, je vhodnou příležitostí k jeho oblékání sport a volný čas. Třeba do zaměstnání se opravdu nehodí! Ani v případě, že na ně máme postavičku a je horké léto.

 

Odhalená záda

Dívky a ženy, které mají malá, případně skoro žádná prsa je mohou nosit bez obav. Obejdou se totiž bez podprsenky. Ostatní musí již přemýšlet, jakou zvolí podprsenku. Aby se k modelu hodila, když je nějaká část vidět. Nebo aby byla ramínka či celá podprsenka „neviditelná“.

 obézní žena v krátkých kalhotách.jpg

Legíny a tzv. harémové kalhoty

Legíny se nosily ke u a všude v bláznivých „osmdesátkách“. Jsou sice velmi pohodlné, ale raději si je necháme na doma, do tělocvičny a sport v přírodě. Na běžné nošení si je skutečně každá z nás dovolit nemůže. Podobně je tomu v případě kalhot „harémovek“. Pokud ručička naší osobní váhy ukazuje více než padesát, šedesát kilo (záleží samozřejmě také při jaké výšce), není to kousek oděvu pro nás. Snad jen v případě, když si chceme užít jejich pohodlí v soukromí domova.

 

Rady jsou „na tělo“, ovšem při výběru oblečení je ta trocha soudnosti a vkusu potřeba. On je to v některých případech bohužel spíše pohled k pláči než k smíchu.