Horsefeathers

Horsefeathers

Nápad zabývat se skateboardovou a snowboardovou módou dostali dva středoškoláci z Kanady, Joel DeVill a Stewart Carlson. V roce 1989 založili značku Horsefeathers a začali na trička a mikiny obtiskovat své designové prvky. Sklízeli úspěchy u málo početné komunity lidí, kterým byl skateboard a snowboard blízký. V tehdejší době ještě nešlo o známé sportovní disciplíny, ale spíše o podivnou zábavu pro mladé. Později do kolekcí přidali ještě řadu street oblečení. Dnes je Horsefeathers světově uznávanou značkou módy. O jejich originální modely z nejnovějších kolekcí bývá velký zájem. Vždy dokáže přijít s něčím novým a překvapivým. Ale přesto si stále zachovává určitý rukopis a vlastní styl.

street

Oblečení Horsefeathers se vždy vyznačovalo originalitou, nevšedností a obrovskou energií. Vyrábí se z kvalitních a vysoce odolných materiálů. Je velmi oblíbenou značkou pro mladé lidi, kteří žijí styl street. Rovněž ji s oblibou vyhledávají lidé provozující snowboarding a skateboarding.

skateboard

Skatebording a street style jsou poměrně nové záležitosti. Na první pohled se móda z těchto oblastí života může zdát jako onošená, potrhaná a prakticky nevhodná k nošení mezi lidi. Postupem let se však tento styl stal symbolem pro mnoho milionů lidí, kteří se v něm doslova našli. Prvky sprejerství, dojem širokého či vytahaného nebo jinak zničeného oblečení se stal typickým pro prvky street stylu. Dnes jej preferuje stále větší a větší množství lidí. Možná se pro ně stává symbolem vzepření se běžným konvencím. Snaha jít proti proudu, snad být jiný, něčím originální a výjimečný.

Ještě něčím dalším je tato značka jiná a jedinečná. Nové nápady pro Horsefeathers nejsou záležitostí výhradně designerů. Ti totiž naslouchají potřebám, přáním a nápadům profesionálních jezdců, kteří jsou součástí skate, bike či ski Horsefeathers týmů.