Linkbuilding – to je jedna z cest k úspěchu v podnikání na Internetu

Cizími výrazy, především v souvislosti s angličtinou a IT obory, se to na českém Internetu doslova hemží, a tak bychom si mohli jeden z těchto neznámých termínů objasnit.

Přímý překlad z angličtiny znamená něco v tom smyslu, jako „odkaz ve spojení s výstavbou“, tedy doslova „budování odkazů“. Ano, už jste docela blízko, linkbuilding seo znamená tvorbu zpětných odkazů na webové stránky.

kreativní práce

Tento způsob aktivní činnosti vytváří pomocí odkazu doporučení na jakékoli webové stránky, můžete si v zásadě představit situaci, že máte své vlastní, třeba velmi jednoduché stránky, a zajímáte se např. o rybaření. Na svém webu uvedete několik odkazů na jiné weby, které považujete za, řekněme, mistrovské, nebo alespoň hodné navštívení. A v tuto chvíli jste právě provedli linkbuilding.

Všech odkazů ve formě krátkých doporučení, referencí, recenzí výrobků a služeb, si všímají vyhledávače (např. Google), a to má také vliv na kvalitu a způsob hodnocení tohoto zdroje. Zjednodušeně lze říci, že čím je propracovanější síť zpětných odkazů na danou webovou stránku nebo portál, tím větší důvěru tento subjekt získá pro vyhledávač, který jej upřednostní před ostatními weby a zařadí jej do popředí.

polohovací monitor

SEO zahrnuje více než dvě stovky zásadních operací

Jistě vás napadá, že něco takového je naprosto zásadní pro fungování e-shopů a webových portálů, které těží buď z prodeje zboží, nebo z návštěvnosti. Pak už stačí jen vytvořit svůj web na takové úrovni, aby zákazníky přitahoval, aby si je získal, a máte část marketingového plánu, jak se říká, v hrsti.

Vyhledávače se řídí přesnými pravidly

Linkbuilding vzniká dvěma základními cestami. První z nich je samovolný způsob, ten třeba proběhne už jen tím, že uvádíte na webu zajímavé zdroje nebo informace, kteří lidé považují za hodné zveřejnění na jejich webech, a odkaz na vaše stránky si tam jednoduše uvedou sami. A za druhé, je možné tento způsob propagace využít prostřednictvím partnerských nebo spřátelených portálů, anebo se nechat zařadit do různých katalogů a služeb, které linkbuilding vytvářejí.

pomoc od seo

Kvalitní SEO je v dnešní době dokonce základním předpokladem k úspěšnému podnikání na Internetu, můžete mít sebepropracovanější e-shop, ovšem pokud se o něm lidé nedozví a nebudou mít ani tušení, že vůbec existuje, stěží také najdete zákazníky, aby zakoupili vaše zboží.

5/5 - (4 votes)