Rekonstruujeme dům po rodičích


Také vás potkala životní situace, že jste se ocitli bez vlastní střechy nad hlavou v nájemním bytě, a platíte tu nehorázné nájemné, a máte pocit, že život ztrácí smysl, protože si nemůžete dovolit přestavět byt podle svého uvážení, když není váš? Ale za jistý čas to může být úplně jinak, například tehdy, pokud ještě žijí vaši rodiče ve vlastním domě na venkově, a jednoho dne se dozvíte smutnou zprávu o jejich úmrtí. Jakmile se vyřídí dědictví, a připadne vám dům do užívání, máte možnost opustit městský byt a konečně žít po svém.

překladiště kontejnerů

Domy, v nichž bydleli lidé v seniorském věku, nebývají luxusně vybavené, spíše naopak vyžadují stavební zásahy a nutnou údržbu, a může to být i případ vašeho bydlení. Jakmile se do takového objektu nastěhujete, zjistíte, že jsou tu ještě instalatérské rozvody v pozinkovaných trubkách, navíc zanesené vodním kamenem, s topením to také nebude žádná sláva, a elektroinstalace v hliníku rovněž vyžaduje výměnu. Jakmile se rozhodnete pro rekonstrukci domu a pozvete na ni řemeslníky nebo stavební firmu, vyvstane zásadní otázka, jak vyřešit vystěhování bytového vybavení. Nemůžete tu zkrátka ponechat koberce, nábytek a svítidla, musíte je někam odnést, ale kam?

skladové kontejnery

Nechte si přistavit na zahradu plechový kontejner

Víte, že existují pronájmy skladových kontejnerů, a že vám jeden nebo i více kontejnerů přistaví přímo před vchod do domu, tedy tam, kde je pro ně vhodné místo? Kontejner je ocelová skladová konstrukce o rozměrech dva a půl metru v průřezu a šest nebo dvanáct metrů na délku. Do jednoho (krátkého) boxu se vejde zhruba 37 krychlových metrů nákladu, což by mohlo odpovídat vybavení dvoupokojového bytu. Umístíte tam všechny předměty, kontejner uzavřete a uzamknete, a máte tu vše chráněné před povětrnostními vlivy a svým způsobem i před zloději. Pronájem kontejneru lze předem dohodnout na libovolně dlouhou dobu, případně dle potřeby i prodloužit.