Materiál, který zvládne každé počasí

Zahradní prvky, kterými jsou dnes tolik oblíbené pergoly, se vyrábějí z mnoha různých materiálů. Někdo preferuje tradiční dřevo, jiný je spíše pro moderní materiály.

hliníková markýza

  • Dřevěné konstrukce jsou sice stylové, ale přinášejí s sebou jednu nežádoucí vlastnost.
  • Je zapotřebí se o ně pečlivě starat, jinak po čase nevypadají příliš dobře.
  • A každoroční natírání a ošetřování není pro mnoho lidí příliš lákavé.

Pokud si chcete v tomto ohledu ušetřit čas i starosti, pak sáhněte po hliníku. Hliníkové pergoly do exteriéru jsou vyrobeny jako stavebnicový systém, který umožňuje jednoduchou montáž a variabilitu tvaru. Celohliníková konstrukce se vyznačuje bezúdržbovostí a také vysokou odolností vůči povětrnostním vlivům. Tím pádem je jasné, že je životnost velice vysoká.

  • K výrobě těchto zahradních prvků se používají hliníkové profily čtvercového tvaru.
  • Na profilu jsou umístěny drážky, do kterých se snadným způsobem umístí spojovací prvky, držáky stropních profilů a v případě potřeby i látka.

Konstrukční systém lze použít na pergolu samostatně stojící na volném prostranství nebo jako prvek připevněný ke zdi domu. Standardně se vyrábí v barvě bílé, stříbrné a hnědé.

Vybere si i náročný zákazník

Pro zájemce, kteří by přeci jen upřednostňovali dřevo, ale nechtějí nebo z časových důvodů se nemohou o pergolu starat, je tu malá vychytávka.

  • Jedna z variant je vyrobena jako imitace zlatého dubu a druhá připomíná třešeň.

markýza hliníková
Pro skutečně náročné zákazníky, kteří chtějí jen to nejlepší a nejkvalitnější, jsou určena luxusní provedení. Na konstrukce těchto zahradních pergol jsou používány nejkvalitnější a nejodolnější materiály. Kromě speciálních zesílených profilů i bezpečnostní sklo. Navíc je možné si vybrat krom standardních dekorů i z dvou set barevných odstínů.