Vzdělání je velmi důležité

Ať už chcete nebo ne, tak vzdělání je hodně důležité. Jen si představte, co by to bylo za lidstvo, kdyby bylo nevzdělané? Kdybychom neuměli číst ani psát? Jaké by to bylo a co naše společnost? Myslím, že bychom byli asi jako zvířata. No, musím říct, že zvířat a jsou někdy vážně prima, ale jen tak pomazlení. Ale mazlit se s člověkem jako s mazlíčkem? To by se mi tedy nelíbilo.

Učení dětí je velmi důležité.

 Myslím, že vzdělání má svoje velké plus a mínus fakt žádné, to mi můžete věřit. Já si ale na sebe pamatuji, jak jsem nechtěla chodit do školy, protože jsem nejraději byla s kamarádky venku a courala jsem se městem a ulicí. Jenže to tak měl opravdu skoro každý. V devadesátkách všechny děti chtěly běhat venku, než sedět ve školní lavici a vzdělávat se. Víte, v té době, v devadesátkách, nebyly tak populární mobily a počítače, takže my dědi a dospívající jsme většinou byli venku a neseděli jsme doma. Doma byla nuda a v škole taky ne. Jen mi řekněte kolikrát jste byli za školou? I když se za to nyní stydím, tak se přiznám, že moje záškoláctví bych osobně asi nespočítala.

Studium je někdy i zábavné.

Bohužel to tak je, ale už je to za mnou a musím říct, že jsme si to za školou vždycky pořádně užila. Kouřili jsme na hřišti a dělali blbosti. Všichni. Nyní je mi dost přes třicet let a mám maturitu. A jsme za to vděčná. Vzdělání mě chytlo někdy ve druhém ročníku na střední, kdy jsem si uvědomila, že s dobrou školou se lépe ve světě uchytím. A byla to pravda, protože díky maturitě mám větší šanci se na trhu práce uplatnit. A je to tak. Moji kamarádi, kteří na školu vážně kašlali a mají jen základní vzdělání, tak dopadli opravdu špatně. Tady jde vidět, že škola a vzdělání je velmi důležité. A pokud vám škola nejde? Existuje doučování, nyní už na skvělé pozici. A pokud byste mohli vrátit čas, udělali byste to? Já ano, a to je z důvodu, že bych se vykašlala na jednoho kluka, který mi bránil ve studiu. Kdyby tomu tak nebylo, tak mám jistě vysokou školu! Ale moje chyba, bohužel.