Objevte kouzlo 3D tisku

Dvacáté první století je ve jménu pokroku a technologie. Většina firem digitalizuje, zrychluje výrobu a využívá pro svou výrobu stroje. Jedním z kouzel dnešní doby je 3D tisk. 3D tiskárny začínají být relativně rozšířené. Dokonce začínají vznikat první stavby vytvořené 3D tiskem. Můžete se například podívat na nádherný nizozemský most, který je ukázkou této fascinující metody.

Vyplatí se vůbec využít 3D tisk? Určitě ano. 3D tisk je naší budoucností. Má několik pozitiv, prvním je rychlost, například u již umíněného mostu byla výroba třikrát rychlejší než klasická konstrukce. Další výhodou je ušetření odpadu. Tisk vám vymodeluje přesně to, co potřebujete podle návrhu, nehrozí tedy žádné odřezy a další odpad. Velké pozitivum je kreativita, kterou můžete při tisku využít. Tiskárna dokáže vytvořit naprosto atypické tvary a předměty, které by normální cestou byly náročné, ba dokonce nemožné na výrobu. Hlavní je ale preciznost. Tiskárna se drží vytvořeného modelu a pravděpodobnost chyby je v podstatě nulová.

Krásný robot vyrobený 3D tiskem

V 3D tisku mají hlavně oblibu technické obory, například automobilový průmysl si často modeluje autodíly právě v 3D tiskárnách. Plánují se ale připojit i České dráhy, které chtějí začít vytvářet náhradní díly pro své vlaky právě 3D tiskem. Uplatnění je ale široké, jelikož dokáže vymodelovat v podstatě cokoliv, je možné produkty z tiskáren využít snad ve všech oborech.

3D tiskárna

Rozšiřuje se dokonce sortiment a ceny 3D tiskáren relativně klesají, je tedy možné si tiskárnu pořídit i domů. Pro většinu obyvatelstva je ale kupní cena stále poměrně drahá. Jestli máte zájem o produkt vyrobený v 3D tiskárně a nemáte finance na její koupi, tak nezoufejte. Jsou firmy, které se zaměřují na 3D tisk na zakázku. Cena tohoto tisku není finančně zdaleka tak náročná, jak byste čekali. Můžete si nechat vytisknout vlastně cokoliv. Máte zájem o postavičky, které vypadají jako členové vaší rodiny? Zaujal vás atypický předmět ve filmu a prostě ho musíte mít? Nebo máte firmu a potřebujete vytisknout předmět pro svůj obchod? To vše je dnes možné právě díky 3D tisku.