Dřevěné terasy pro váš odpočinek

Posedět si na zahradě, na terase nebo si poležet jen tak při bazénu. Je to báječné, užívat si poklidné slunečné chvíle doma. Není to jen tím, jak pohodlný zahradní nábytek si vyberete, kde nabídka je bohatá.

Ale pokud plánujete, že si pořídíte terasu nebo čím si obložíte bazén, máte asi dvě-tři možnosti, jaký materiál si zvolíte, po kterém budete chodit. Může to být exteriérová kamenná dlažba, nebo si zvolíte dřevěnou terasu. A budete se rozhodovat, co je lepší a pro vás výhodnější a levnější.

Terasa ze sibiřského modřínu u vody

I když kamenná (keramická, zámková) dlažba pod pergolu nebo okolo bazénu, má velmi dlouhou životnost, její pořízení je dost drahé. Ale dřevo je dřevo. To bude ladit s jakýmkoliv tipem pergoly, nebo z něj může být i chodník v zahradě a terasa okolo bazénu – to je ideální materiál. Ale velmi záleží na tom, z jakého dřeva si terasu pořídíte.

Dřevěnou podlahu terasy si velmi oblíbíte už jenom proto, že velmi dobře absorbuje teplo a chůze bosou nohou v horkých letních dnech bude velmi příjemná a přitom i v zimě chůze bude bezpečná. A navíc, tato terasa je skutečně nádherná.

Naše společnost Gardina se sídlem v Kutné Hoře, už 14 let má velké zkušenosti s kompletní stavbou dřevěných teras. Na podlahy těchto teras nabízíme velmi kvalitní prkna ze sibiřského modřínu, který svými vlastnostmi může konkurovat jakékoliv, i kamenné terase, protože toto dřevo je velmi tvrdé. V případě zájmu vám terasu rádi kompletně sestavíme.

Prkna ze sibiřského modřínu dodáváme perfektně hladké nebo vroubkované – na této terase se při zimní námraze nesklouznete.

nerezové terasové vruty

Pokud se rozhodnete, že si montáž terasy pořídíte sami, rádi vám poradíme ve všem, co k této montáži je velmi důležité, co vše budete potřebovat. Jsou to například vrtáky do železa, protože sibiřský modřín má velmi vysokou hustotu dřeva a budete nutně potřebovat terasové nerezové vruty, které zaručeně prodlouží i životnost terasy tím, že odolávají většímu pohybu a tlaku dřeva, který je větší kvůli vodě.

V našem e-shopu Gardina.cz najdete vše, co pro pořízení vaší dřevěné terasy budete potřebovat. Na veškeré vaše dotazy vám rádi odpovíme.

Další dlouhodobá životnost dřevěné terasy ze sibiřského modřínu se prodlouží tím, že před rekonstrukcí se veškeré části natírají impregnací nebo speciálním terasovým olejem. Je to po mnoho let vyzkoušené.