Kam si lze vzít trekové boty

Jedním z ženských stereotypů je jejich láska k botám. Ve filmech často vidíme, že jich mají plné skříně. Jistě, často se jedná o komediální prvek, avšak nelze popřít, že mnoho žen tráví v prodejnách obuvi spoustu času. Ovšem to se nemusí týkat jen žen. Setkat se s tím můžeme i u mužů, ač v mnohem menší míře.

Avšak ať už jsme kdokoliv, je jasné, že každý z nás má trochu jiný vkus. Co se líbí jednomu, nemusí se líbit druhému. To je koneckonců také důvod, proč máme tak široký výběr zboží. A najdou se i lidé, kterým se líbí trekové boty.

pár trekových bot

Ty jsou samozřejmě původně určeny pro cestování po horách a kopcích v náročném kamenitém terénu se strmými svahy a častým prudkým stoupáním a klesáním. To však nebrání lidem, kteří viděli horu maximálně na pohlednici, aby si je koupili jako módní doplněk.

V takovém případě však musí řešit otázku, při jaké příležitosti si je mohou vzít. Přeci jen se jedná o dost specifickou obuv, která se do společnosti příliš nehodí. Znamená to tedy, že když si je koupíme, budou nám ležet nevyužité ve skříni, dokud čistě náhodou nepojedeme na dovolenou do hor?

Nikoliv nezbytně. Ačkoliv je totiž asi stěží vezmeme na ples, běžné pochůzky jako třeba nákupy, cesty do zaměstnání a podobně v nich absolvovat můžeme. Jen je však potřeba zvolit k nim vhodné oblečení, aby nepůsobily doslova jako pěst na oko. A to se může velmi snadno stát.

treková obuv

To samozřejmě může být poněkud problém v zaměstnání, zvláště pokud zaměstnavatel vyžaduje určitý dress code, který musí jeho zaměstnanci dodržovat. V takovém případě vám však nebrání se před začátkem směny převléknout „do pracovního“, ať už v šatně či v nezbytném případě na toaletě.

I tak je však jasné, že se nejedná zrovna o boty, které lze vzít prakticky kamkoliv. A podle toho je potřeba s nimi také nakládat. Jen tak budeme nakonec s výsledkem skutečně spokojeni.