Muži a gentlemanství

Pánové, také jste občas cítili, že chcete být jako James Bond, Sherlock Holmes nebo jiní slavní gentlemanové? Ženy by se za vámi otáčeli a omdlévali z vás. Možná jste i zkoušeli být těmi pravými gentlemany, ale nevydrželi jste to? Jak tedy obnovit tuto tradici původem nejspíše z britských ostrovů?Tři muži, zamyšlení.jpg
Dbejte na módu
Samozřejmě to neznamená, že byste si hned měli pořizovat drahé obleky a cylindry. Stačí trochu dbát na svůj zevnějšek. Zkuste například svetry nebo košile. Pohodlné kalhoty určitě také nebudou k zahození. Pokud svůj outfit doplníte například o pár stylových bot, uvidíte, že až si stoupnete před zrcadlo nebudete věřit své proměně. Jestli nemáte tušení, co je právě v módě, tak nezoufejte, v dnešní době se stačí podívat na internet, pro nějakou tu inspiraci.
Chovejte jako džentlmenMuž v obleku, elegantní.jpg
Zase platí, že to nemusíte hned nějak přehánět. Začněte s drobnostmi, vytvořte si určité návyky a k nim následně přidávejte další a další. Vyzkoušejte například otevírat ženám dveře při vchodu do budovy nebo místnosti. I když je třeba ráno a vy spěcháte do práce, zkuste sebrat trochu dobré nálady a usmějte se na prodavačku lístků MHD a popřejte jí hezký den. Uvidíte, že se sami budete cítit lépe. Ke kolegům v práci, bez ohledu na pohlaví, se chovejte také pokorně a s respektem. Ať už vás štvou nebo ne, dokážete jim tak, že máte charakter na svém místě. Nemluvě o tom, že vám takovýto způsob chování může pozvednout sebevědomí. Pamatujte, džentlmeni jsou ti, kteří mají přes všechny strasti na tváři úsměv a netají se svou čestností.
Gentlemanství ještě nevymřelo
Byť bytí džentlmenem už není takový trend, neznamená to, že tu není vůbec. Muži v dnešní době sice nectí tatáž pravidla jako kdysi, ale kdo ví, třeba za pár let bude v módě něco jiného a džentlmeni budou zase „in“.
Po přečtení tohoto článku se k nim už možná budete řadit také vy.