Na kdy naplánovat levné stěhování v Teplicích

Máte-li možnost ovlivnit, kdy se budete stěhovat, a nejde např. o ukončení nájemního vztahu, který je podmíněn předáním bytu k určitému datu, mohli byste využít jistých výhod některých dnů, hodin v průběhu dne anebo některých měsíců v průběhu roku, kdy je tento proces méně stresující a obecně méně náročný.

kartonová krabice

Který den je pro stěhování nejlepší

Dny v týdnu – většina stěhovacích firem vám vyhoví s požadavkem přestěhovat se třeba v sobotu, ale výhodnější je využít dnů všedních, kdy je většina lidí v zaměstnání, a venku před domem je větší klid. Nežli víkend, tak raději středu nebo čtvrtek. Pondělí je příliš hektické a všude se pohybuje spousta lidí, kteří po volném víkendu musí naráz měnit své zvyklosti a zapojit se do pracovního procesu. Podobné to bývá v úterý, kdy je do víkendu ještě daleko, což má na psychiku rovněž neblahý vliv. Ve středy a čtvrtky je menší provoz a vidina blízkého víkendu s lidmi dělá divy, ovšem v pátek zas provoz na silnicích houstne, jak mnozí z nás míří do přírody nebo na chalupu.

Ideální hodina – můžete-li ovlivnit přímo hodinu, pak volte dobu kolem poledne anebo pozdě večer, zhruba kolem 20. hodiny. Velmi oblíbené a výhodné je i stěhování v noci, ale vždy musíte být ohleduplní vůči sousedům a dalším lidem, abyste je nerušili hlukem. V době oběda klesá na silnicích provoz, stejně tak večer a v noci, nejhorší je naopak ráno mezi sedmou a devátou a odpoledne mezi druhou a pátou.

lázeňský dům Beethoven Teplice

Roční období – vyhněte se extrémům, pokud to jde, a plánujte levné stěhování Teplice mimo zimu a léto. V zimě vás potrápí mrazy, sníh, zledovatělá silnice, kluzké chodníky a neustálé převlékání do teplého oděvu. V létě pak extrémní vedra, což vede k rychlé únavě a vyčerpání i při zabydlování na novém působišti. Jaro a podzim jsou pro přestěhování ideální ve všech ohledech, zejména jarní měsíce květen a začátek června.