Nastartujte svůj metabolismus již ráno!

Není žádným tajemstvím, že citron je zdravý a obsahuje vitamín C. Ale nejen to, vy můžete nastartovat váš metabolismus ráno už jen tím, že na lačno vypijete čistou neperlivou vodu s citronem a hubněte už od rána https://www.bmikalkulacka.cz/hubnete-uz-od-rana-staci-kdyz-spravne-nastartujete-metabolismus hubnete bez velkého přičinění už od božího rána! Je pár fint, které vám, kromě citronové vody, dnes prozradíme.

voda citron

Dalším příjemným probuzením může být i ranní sprška. Nemyslíme tím, že si s chutí vyrazíte do ranního deště bez deštníku, ale v pohodě si navolte příjemnou teplotu ve vaší sprše a v klidu a blaženosti se ráno osprchujte. Těm odvážnějším doporučujeme ke konci vodu postupně ochlazovat a dojdete tak příjemného rozproudění krve a lymfy v celém vašem těle. A garantujeme vám, že ze sprchy nebudete vylézat s drkotajícími zuby, ale s nádherným úsměvem, který prozáří váš nadcházející den. Chce to jen pár otužovacích dnů a vydržet. Určitě na sebe nelijte studenou vodu naráz, ale pěkně postupně a začínejte od chodidel vzhůru. Není nad to vyjít z domu čerstvě nabuzeni!

sprcha žena

Součástí ranního rituálu by mělo být i vhodné cvičení a je jen na vás, jaké si zvolíte. Pro začátek určitě nedoporučujeme kliky a sklapovačky, ale pomalé a důkladné protažení. Pokud si chcete už po ránu dát do těla a jste zvyklí na pořádnou nálož, co se týká cvičení, určitě nejprve zahřejte své tělo na provozní teplotu. Až pak se vrhejte po hlavě do náročného cvičení. A nezapomínejte na strečink, jen tak budou vaše svaly řádně protažené a spokojené.

Citronovou vodu jste dopili, máte po ranní sprše i cvičení a následovat by mohla a měla snídaně. Tu si zařiďte dle svých zvyklostí, ale měla by určitě obsahovat vše, co vás nabudí. Někomu vyhovuje snídaně na vidličku, jinému smoothie, klasikou by mohl být i žitný chléb s tvarohovou pomazánkou a plátkovým třicetiprocentním sýrem a nezbytná zelenina. Doplňte ranní jídelníček o cherry rajčátka nebo zdravé ředkvičky. Zapijte čaje dle libosti – zeleným či ovocným nebo bylinkovým. A s radostí můžete vyrazit do práce nebo na procházku.