Vosy v okolí bydliště

Vosy si můžou udělat hnízdo i v našem obydlí třeba pod střechou, takže se jich musíme zbavit, aby nás nepopíchali. Hnízdo účinně zlikviduje deratizátor.

Vosy v okolí bydliště

Likvidace hnízda

Vosy se rozšiřují všude možně, takže se můžou zabydlet u lidského bydliště či rovnou na naší nemovitosti. Tento hmyz sice do přírody patří a je důležitý, ovšem zde je pro nás nebezpečný, protože vosy jsou poměrně agresivní, takže by nás mohli napadnout. Bodnutí není pro lidský organismus vůbec prospěšné, což platí zejména u dětí a alergiků, protože pro ně je opravdu velmi nebezpečné.

vosa detail

Když budeme hnízdo ničit, tak musíme mít kompletní ochranu celého těla, takže si třeba obléct tlustou bundu, což v létě není nic příjemného, ale budeme chráněni. U hnízda v zemi se doporučuje zalít jej horkou vodou, nebo zasypat, aby vosy nemohli do něj ani z něj vyletět. Když je třeba pod střechou, tak je to o něco větší problém. Nejdříve můžeme zkusit odpuzovače, kdy se můžou vosy přestěhovat jinam. Když to nepomůže, tak nezbyde nic jiného než nastříkat hnízdo speciálním přípravkem a shodit jej.

Nechte to na specialistovy

Vosa si snadno všimne sladkého pití, které ji naláká, a proto na nás může zaútočit, nebo ji vypijeme. Mnoho dalších podobných situací je nespočet, takže s likvidací bychom rozhodně neměli otálet. Pokud jsme na ně alergičtí, nebo se na likvidaci necítíte, tak rozhodně neriskujte. Na veřejných místech jako je třeba hřiště se o to starají hasiči, protože ohrožují obyvatele.

vosa na listu

Na soukromém pozemku je to však náš problém, kdy si můžeme pozvat specialistu.Jak se zbavit vos? Zavolejte deratizátora a domluvte si s ním termín a on už s nimi zatočí. Má na to speciální vybavení, ve kterém je chráněn, takže neriskuje pobodání. Poradí si i když je hnízdo třeba pod střechou, takže od vos budeme mít kompletně klid. Tato služba nás něco bude stát, ale budeme my i ostatní v bezpeří před tímto hmyzem, takže se těch pár korun vyplatí zaplatit. Na stránkách deratizátora se dozvíte přesné ceny včetně dopravného.