Penzisté na internetu

Seniorů kolem nás je spousta a většina z nás je má i ve svém blízkém okolí. Ale napadl vás fakt, když sedíme za počítačem, že byste na internetu narazili na seniora, který takřka divoce surfuje a chatuje s blízkými nebo hledá praktické informace od zahrádky po počasí…? Ano je to přesné a výstižné, skutečně je tomu tak a čím dál více seniorů tráví volné chvíle právě za počítačem. V rámci volnosti se prostě jen nudí.  A právě někteří z nich všechno potřebují takřka okamžitě znát. Nadruhou stranu někoho především zajímá, jak tento moderní svět techniky vlastně funguje.
 
 ženy s úsměvem
Zprávy, informace…
Drtivá většina seniorů se zabývá především emaily. Ty dostává od různých kamarádů, bývalých kolegů, spolužáků či jiných známých. Je to určitý typ emailu, který nemusí být pravdivý. Právě za tuto nevyžádanou poštu jsou vděční, protože získají jisté informace, i třeba jen v pouhé podobě reklamy. Tyto „spamy“ pak ale rozšiřují dál a to tak, že je přeposílají dalším osobám. A ačkoliv si informace neověřují, přesto tomu hned věří a vše berou vážně. Bohužel takovým způsobem si nesou určité riziko, kde se najednou „z ničeho nic“ může v počítači objevit vir. A nedokážou si vysvětlit, jak jen se tam jenom mohl dostat…
Tento typ lidí si vyhledal emailovou službu takřka sám a obratem si ji také oblíbil. Je to jednoznačně nejjednodušší styl komunikace s vlastní emailovou schránkou, která je navíc zdarma. Naopak méně využívaný je pro ně Facebook, Skype…
 hory na monitoru
Nové možnosti…
Internet jako takový je pro lidskou populaci v důchodovém věku velmi vzácný. Přesně tak, vzácný, protože tato technologie je pro tyto osoby novým objevem a je to zcela jiný svět možností než před několika lety. Tento informační zdroj však vyžaduje své, protože jak sami víme pobyt u počítače je časově velmi náročný.
 
Každý člověk chce vědět a znát co nejvíce, hájí se a brání a chce pro sebe to nejlepší. Proč by tedy měly být osoby starší věkové kategorie „jiní“ než ti mladší…?