Věřte, že bude veseleji


Nepoddávejte se negativním pocitům moc dlouho
Je jasné, že když se Vám něco nedaří, vyvolává to ve Vás pocity hněvu a vzteku. Proč mi musel zrovna dneska ujet autobus? Nebo ukradly mi peněženku, proč já? Každý má právo na to, se pořádně naštvat a patřičně si zanadávat, ale nenechte se těmito pocity ovlivňovat moc dlouho. Jak se říká, čeho je moc, toho je příliš. Zbytečně tak budete působit na lidi ve svém okolí negativně, a to Vám v této chvíli vůbec nepomůže, naopak, ještě přitíží. Manžel nebo kamarádka nemůžou za to, že se Vám zrovna v tomto období nedaří, tak zkuste přepnout na pozitivnější vlnu a .
veselý obličej květiny.jpg
Odpočiňte si
Někdy za drobné nehody, které Vám každý den stěžují život, může jen obyčejná únava. Člověk, který toho moc nenaspí ztrácí rychle pozornost, což může být vysvětlení i Vašeho problému. Zkuste si vzít volno a jen tak si doma odpočinout u Vaší oblíbené knížky nebo vyrazte do přírody se svým čtyřnohým miláčkem. Pročistíte si hlavu a ujednotíte si myšlenky, prostě takový restart. V dnešní době lidé často zapomínají na kvalitní odpočinek, který je pro nás tak důležitý. Zkuste se na chvíli zastavit a užívat si chvíle klidu přesně podle Vašich představ.
bezstarostné kamarádky.jpg
Úklid bytu= úklid v hlavě
Pokud se Vám stále dostávají do hlavy špatné myšlenky, udělejte tomu rázný konec. Zkuste se pustit do úklidu Vašeho bytu a zbavte se všech zbytečností, které už nepoužíváte. Oblečení, které jste už deset let neměli na sobě? Udělejte dobrý skutek a dejte ho do červeného kříže. Knihy, které už nikdo nebude číst? Zkuste je prodat na bleším trhu, udělají radost někomu jinému. Až se zbavíte věcí, které už nepotřebujete, Váš byt se projasní a bude vzdušnější. Budete mít najednou pocit, že uklizený byt Vám pomohl i v utřídění Vašich myšlenek. Vyhoďte i Vy negativní myšlenky do koše, uleví se Vám.