Vhodný doplněk před domek

Každý chce mít v létě klid a v případě příchodu tropického počasí i nějaký ten chládek. Toho můžete docílit mnoha způsoby. Ne každý navíc musí být drahý.

Vhodný doplněk před domek

Valná část obyvatelstva našich končin po dlouhých zimách obvykle touží po alespoň troše té tepelné pohody. O to se obvykle postará jaro, ale jakmile dorazí první letní paprsky, hodně lidí bere svá přání zpět. v nedávné minulosti totiž bylo v tomto období rok co rok opravdu vedro, které je typické pro jižní krajiny, kde ale mají moře, takže vzduch není tak ukrutně nepříjemný a pocitově takové vedro není. Ne však u nás. Jakmile přijdou tropy, nedá se tu skoro žít. Proto leckdo hledá různé způsoby, jak si alespoň doma udělat trochu chládek.

Sprchování

Kdo nechce kupovat klimatizaci, může investovat své peníze i jinak. Majitelé zahrádek mohou koupit třeba bazén. Ano, jedná se o velice drahou investici, ale třeba takové nadzemní kousky nemusí stát vůbec hodně. Navíc není nutné provádět kvůli nim jakékoliv stavební práce. Prostě se bazén je složí a může se plavat. I tak se jedná stále o docela velkou investici, kterou si ne každý může dovolit. Levnější, ovšem ne nutně horší alternativou, pak může být solární sprcha.

Vleze se všude

Zatímco i pro malý bazének je nutné hledat docela dost místa, solární sprchy jsou v tomto ohledu daleko lepší. Z hlediska místa jsou zcela nenáročné, a vlastně nejen co se prostoru týče dokáží příjemně překvapit. Například tím, jak moc soběstačné jsou. Jasně, pořád nedokáží vytvářet vodu, takže je potřeba jim naplnit po spotřebování veškeré tekutiny nádrž, ale co se energie týče, tam nemají žádné potřeby. Respektive mají, ale není nutné je napájet z veřejné sítě a tím přicházet zbytečně o peníze. Po této stránce jde o zcela samostatný mechanismus, který je sycen primárně slunečními paprsky. Proto se také dá používat v podstatě jen na jaře, respektive v létě. V zimních měsících by vzhledem k nízké intenzitě slunečních paprsků systém nefungoval příliš dobře.

Ve sprše

Osvěžení

Koupit si solární sprchu tedy není špatné rozhodnutí, zvláště pro majitele menších zahrad a dvorků. Není to sice bazén, ve kterém se dá teoreticky rochnit od rána do večera, ale jakožto osvěžující prvek rozhodně nezklame.