Voňavý domov

Květiny jsou zaručeným účinkem pro příjemné provonění prostředí. Další jejich krásnou vlastností je vzhled, který zpestří jakoukoli místnost. Oživí stůl, nábytek i tmavou předsíň. Vyvolávají v lidech pocit štěstí a dobré nálady. Některé květiny, byliny, můžete usušit, svázat do látkového pytlíčku a položit třeba mezi oblečení do skříně. Dobrým typem je levandule, nejenže příjemně voní, ale také odrazuje otravný hmyz, jako například moly.
 šeřík u knihy
Velmi oblíbené je používání esenciálních, éterických olejů s použitím aroma lampy. Vyplatí se investovat do dražších a pravých olejů, které působí blahodárně na Vaše tělo i mysl. Mají silnou, intenzivní vůni a pocházejí z destilace květin, koření, bylin, pryskyřic a dřeva. Použití je velmi snadné. Do horní části aroma lampy nalijete vodu, do ní pár kapek olejíčku a dospod zapálíte čajovou svíčku. Vůně se bude pomaloučku odpařovat a nádherně provoní úplně celý byt. Tyto olejíčky také poslouží pro masáže, které zmírňují stres a napětí, zlepšují krevní oběh a některé působí jako afrodisiakum. Pár kapek můžete použít pro koupel, při nachlazení dokonce k inhalaci.
éterické oleje a květiny 
Mnoho lidí používá při praní i svou oblíbenou aviváž, kterou můžete využít i jako osvěžovač. Stačí do rozprašovače nalít vodu, trochu aviváže, protřepat a aplikovat třeba na závěsy či povlečení. Vůně se bude pomalu uvolňovat a za pár dní můžete zopakovat znovu.
 
Pokud jste citliví na parfémy nebo trpíte astmatem, vyzkoušejte sodu jako netoxické osvěžení vzduchu. Můžete ji dát do otevřeného kelímku, či krabičky a umístit do lednice, skříní nebo i nasypat do koše. Soda výborně pohlcuje pachy.
 
K přírodním, domácím vůním patří třeba pomeranč, hřebíček, skořice, anýz.. Pomeranč můžete nařezat na kolečka a usušit. Spolu s hřebíčkem dekorativně pověsit. Celou skořici můžete provařit ve vodě s kořením, které vytvoří příjemnou vůni domova. Tento způsob je nejoblíbenější v zimních měsících, neboť vytvoří kouzelnou atmosféru. Stejný efekt mají povařená jablíčka se skořicí, do kterých můžete dát ořechy, rozinky, čokoládu, med. Provoní a chutnají báječně.