Vyberte si tu nejvhodnější mikrovlnku

Vaření není vždycky radost, jak se nám snaží namluvit některé reklamy. Často se jedná o poměrně úmorný proces, který navíc nemusí dopadnout vždy podle vašich představ. Tak to hlavně dopadá v případech, kdy nemáte to správné vybavení. Jedním z takových běžných doplňků, které by neměly chybět v žádné domácnosti, je mikrovlnná trouba. Tato na první pohled ničím nezajímavá krabice dokáže být velice užitečná a pokud ji doma ještě nemáte, měli byste začít uvažovat o jejím pořízení. Nejde sice o ten nejlevnější kuchyňský doplněk, který si dokážete představit, ale za ty peníze to rozhodně stojí. Výše ceny hodně závisí na tom, co budete od trouby vyžadovat. V případě, že ji budete používat pouze k ohřívání pokrmů, příliš velkých výdajů se obávat nemusíte. Ovšem čím více funkcí, tím vyšší cena.
Klasická mikrovlnná trouba

Umí i grilovat

Základní typ si můžete pořídit dokonce za pár stovek, ale nepočítejte s tím, že budete umět něco víc než jen ohřát polévku či večeři. Jste-li trochu náročnější a toužíte po spotřebiči, který by uměl více než pouze jednu funkci, budete si muset připlatit, a to klidně i trojnásobně. Mikrovlnné trouby vyšší úrovně jsou však extrémně užitečné a můžete v nich tepelně zpracovávat pokrmy mnoha způsoby. Nejmodernější modely nemají zabudovaný pouze ohřívací režim, ale zvládnete s jejich pomocí grilovat maso nebo zeleninu. Umí také péct a rozmrazovat, což ale není stejná funkce jako ohřívání. Do jisté míry tak může nahradit i tradiční horkovzdušnou troubu.
Opékání topinek
Při výběru čehokoliv se naprostá většina Čechů zaměřuje na cenu, posléze na funkce a až naposled je zajímá velikost, respektive spotřeba. Ovšem i tyto parametry jsou vysoce důležité a rozhodně byste během koupě neměli minout. Co se týče rozměrů, tam záleží na tom, jak velkou máte kuchyni a co všechno chcete v troubě připravovat. Do malé bedýnky jen těžko narvete celého krocana. I spotřeba je docela důležitá. I když se nejedná obvykle o žádného žrouta, dokáže si pro sebe mikrovlnná trouba uzmout nemalé množství energie. Pro to je vhodné vybrat si energeticky méně náročný typ.