Za krásami Černého moře

Pobřeží Bulharska lemuje tři sta kilometrů překrásných písčitých pláží. Vyhlášené cílové destinace Slunečné pobřeží, Zlaté písky, Sozopol nebo Primorsko patří k rekreačním stálicím českých turistů. Dlouhé a široké písčité pláže s pozvolným vstupem do moře jsou přitažlivé především pro rodiny s dětmi. Moderní hotely a penziony vyrůstají jako houby po dešti vedle původních ubytovacích zařízení, které prošly rekonstrukcí s cílem zvýšit turistický komfort.
vlna moře
Nejseverněji položeným letoviskem je Albena, proslulá nádhernými plážemi, krásným lesnatým prostředím a bohatým sortimentem služeb.  Jejich komfort a kvalita odpovídají i cenové hladině. Patříte-li k náročnější klientele, můžete zde prožít luxusní dovolenou.
Turistické centrum Zlaté písky je umístěno na pobřežním svahu, takže krajina v jeho okolí se zvedá a levnější hotely jsou položeny výše. Místní široké a dlouhé pláže jsou vyhlášené neobvyklým zlatavým zbarvením písku, díky němuž získalo letovisko svůj název. Jde o typickou destinaci pro „plážovou“ dovolenou.
Jižněji položené Slunečné pobřeží se nachází nedaleko Burgasu. Toto největší bulharské letovisko nabízí kromě rozlehlých pláží také blízkost historického města Nesebar, do něhož se pohodlně dostanete místní autobusovou dopravou. Starobylé centrum města, zapsané na seznam světového dědictví UNESCO, láká turisty k procházkám v jedinečné atmosféře antických i středověkých památek.
slaměnné slunečníky
Také historické centrum Sozopolu má v tomto směru co nabídnout. Kolorit starobylého města obohacuje přítomnost pláží, takže Sozopol přitahuje jak milovníky koupání, tak i obdivovatele historických pamětihodností.
Primorsko je vyloženě českou (a slovenskou) turistickou destinací. Malé přímořské městečko vděčí za svou oblibu především levným pobytům i přijatelným místním cenám. Nenabízí však takovou úroveň služeb, aby uspokojilo vybíravější klienty, a tak toto místo pobytu vyhledávají především skromnější zákazníci cestovních kanceláří, kteří se zde ovšem bez problémů domluví česky.