Vysoká škola

Vždycky jsem si říkala, že vzdělání pro mě bude velmi důležité, protože jako malé dítě jsem si velmi ráda prohlížela obrázkové knihy. A když jsem se naučila číst, tak jsem taky potom moc ráda četla. Mimochodem, víte, kdy jsem se naučila číst? Když mě byly čtyři roky, protože já nemám žádné sourozence a bydlím pouze s maminkou. A maminka chodila pořád často do práce a mě velmi často hlídala právě babička anebo sousedka. A abych se nenudila doma, tak jsem se sama od sebe učila číst. To už i moje maminka pochopila, že budu asi hodně nadaná na školu. A taky že to tak bylo. Nevím, jak je to možné, ale já jsem překročila první třídu. Já jsem totiž už toho velmi mnoho uměla. Tak jsem šla ihned do druhé třídy. Byla jsem překvapená! Já jsem už v sedmi letech uměla číst psát a počítat. Taky jsem už znala trošku přírodopis a zeměpis. Jako dítě jsem měla velmi ráda mapy.

Bavila by mě medicína.

Já jsem se už v první třídě dokázala skoro perfektně vyznat v mapě a paní učitelka byla docela v šoku, když jsem jí všechno ukázala a řekla co umím. A moje maminka na mě byla pyšná. Taky by mě zajímalo, co by na to řekl můj otec. Jenomže otec utekl, když mě byl rok a půl. Alespoň takhle mi to řekla moje maminka.

Školu mám ráda.

Musím říct, že na otce se hodně zlobím. Třeba i díky němu nebudu moct mít kvalitní vzdělání. Takové vzdělání, které chci. Protože nevím, jestli by maminka moje vzdělání, po kterém toužím, utáhla. Nicméně ale maminka říkala, že se bude snažit. A já vím, že jakmile budu chodit do školy, tak si ihned najdu nějakou brigádu, abych mamince pomohla. Protože já si moc přeji kvalitní vzdělání, chtěla bych mít vysokou školu. A co vy? Dáváte taky přednost kvalitnímu vzdělání a je pro vás vzdělání tak důležité, že byste si na něj vzali třeba i půjčku? Já znám pár takových lidí, že touží hodně po vzdělání, stejně jako já.