Polyetylen patří mezi nejvyužívanější plasty, jeho významnou předností je naprostá zdravotní nezávadnost, tím pádem tu máme materiál využitelný jak ve zdravotnictví, tak i v potravinářském průmyslu a v dalších oborech lidské činnosti, jejichž produkty primárně přichází do kontaktu s pokožkou a sliznicemi lidského těla.
Z polyetylenu se vyrábí velmi snadno a efektivně mimo jiné i tenké fólie, které slouží jako vstupní zdroj pro vytváření nejrůznějších obalů, pytlů a sáčků v obrovské škále rozměrů, tvarů a tloušťce materiálu. Díky polyetylenu můžeme zabalit a odeslat do prodeje spotřební zboží, jako je elektronika, nábytek, hračky, textil a mnoho dalších. Záslužnost polyetylenu se však ještě o něco zvýšila od okamžiku, kdy světlo světa spatřil první uzavírací zip. Zipové sáčky dnes ovládly obor balicích materiálů, a to ze zcela zjevných důvodů:
Nepropouští vodu a vlhkost – na rozdíl od papírových pytlíků je tento způsob balení efektivní pro cokoli, co chcete uchránit před vlivem vzdušné vlhkosti a vody či vodních srážek. Hodí se to třeba pro odesílání předmětů či zboží přepravními společnostmi, kdy máte jistotu, že zásilka dorazí v pořádku.
Chrání před prachem – díky tomu do zip sáčků můžete vložit jakýkoli cenný dokument nebo předmět, abyste jej uchránili před agresivním mastným prachem a dalšími exhalacemi z ovzduší. Vypomáhat si můžete i tím, že ze sáčku, ponořeného do vody, vytlačíte většinu vzduchu.
Jsou skladné a levné – pořídíte je za pár korun, snadno je uložíte někam do šuplíku a využijete v okamžiku, kdy na ně přijde řada. Většina sáčků se dobře přizpůsobí tvaru předmětů uvnitř, takže vám to nezabírá moc místa, jak tomu bývá u různých krabiček, přepravek, boxů a dóz. Takto můžete skladovat doma potraviny, kancelářské potřeby, sezonní oblečení a boty, krmiva pro zvířata, různé chemikálie, stavebniny a čisticí či desinfekční prostředky.