Bydlet zdravě

Pokud se chceme takových problémů navždy zbavit nebo jim předejít, můžeme to vyřešit novou fasádou. V tomto případě si ale raději připlaťme. Určitě se nám to vyplatí. Je velmi důležité, jaký typ fasády si vybereme pro svůj domek.  Některé fasády jsou levnější, ale mají časově omezenou trvanlivost a špatně izolují. U levnějších fasád můžeme počítat s častějšími opravami a nakonec zjistíme, že nás tato fasáda přišla dráž, než ta kvalitnější. Přihlédnout musíme také na zničený prostor okolo opravovaných míst, který už jsme stihli vysázet nebo jinak upravit.
kamenné obložení
Dnes máme možnost použít unikátní odvětrané fasády, které se dají ručně skládat bez použití malty a lepidla. Jsou to vlastně betonové obkladové cihly určené k izolaci fasád. Tyto fasády fungují na bázi aktivně ochranného pláště, který tak zvaným komínovým efektem ozdravuje a udržuje stěny a interiér domu.
konstrukce domu
Samonosná konstrukce s překládanými a uzamčenými kameny zpevňuje obvodovou konstrukci domu až o 30%. Díky těmto konstrukčním vlastnostem je doporučována i do oblastí se seismickou aktivitou. Tato fasáda je velmi bytelná a masivní a vzhledem připomíná přírodní kámen. Můžeme ji aplikovat na novostavbu a také ji využít při rekonstrukci domu. Je absolutně bezúdržbová. Montáž je velmi jednoduchá, zvládne ji každý šikovný kutil bez pomoci odborníků. Důmyslně navržený tvar cihly je velmi důležitý pro správné odvedení dešťové vody z fasády. Výrobci garantují padesát let.
šetření do prasátka
Můžeme si vybrat z asi deseti barevných odstínů a hladkého nebo štípaného povrchu. Tento systém můžeme aplikovat na ocelové, dřevěné, betonové nebo zděné konstrukce a v kombinaci s tepelnou izolací vytváří odvětrání obvodového zdiva. Výhodou této fasády je, že aktivně zateplí dům, stavba není udušená, ale aktivně dýchá, a tím zabraňuje vlhkosti a následnému vzniku plísní. V interiéru vytváří příjemné prostředí a teplotu v létě i v zimě bez zbytečného plýtvání energií.