Fenomén Starbucks

Americký kavárenský řetězec Starbucks je známý po celém světě. Jeho pobočky najdete ve více než 60 zemích a zamilovala si ho i spousta velkých osobností. To všechno je výpis úspěchů, kterých tato společnost zatím dosáhla. Nyní k nim může přiřadit další, a to otevření největší kavárenské provozovny v její dosavadní historii. Ta byla otevřena v čínské Šanghaji a rozkládá se na ploše 2 800 metrů čtverečních. Svojí rozlohou tak předčila dosud největší otevřenou provozovnu v americkém Seattlu, a to téměř dvojnásobně.
kelímek na kávu
K otevření kavárny se vyjádřil i prezident Starbucks Howard Schultz, který se během ceremoniálu otevření nechal slyšet, že se kavárna chce „propojit“ s dlouhou a bohatou kulturní historií Číny.
Největší kavárna nebyla v Číně otevřená náhodou, tato země je totiž pro firmu tím největším trhem a kavárny tu rostou opravdu jako houby po dešti. Souvisí to s příchodem „mladistvých“ kulturních zvyků ze zbytku světa, což s sebou přináší i rostoucí popularitu kávy na úkor tradičního čaje. Starbucks však rozhodně nehodlá tuto tradicí zcela pohřbít, proto v nabídce většiny provozoven naleznete i širokou škálu čajů.
Jak dlouho bude Šanghajská provozovna ta největší však není vůbec jisté, společnost totiž s nadšením plánuje ještě rozsáhlejší projekt. Tím by byl obchod v Chicagu, který by byl ještě o třetinu větší, než je ten momentálně otevřený v čínském velkoměstě.
 kelímek s víčkem

Situace v Česku

Společnost Starbucks má svou síť provozoven i v České republice, najdeme jich tu celkem 33, přičemž drtivá většina z nich je v Praze. Pokud tedy toužíte navštívit jednu z nejznámějších kavárenských sítí na světě, zamiřte do našeho hlavního města. Další pobočky naleznete v Ostravě, Brně a jednu najdete také v Hradci Králové.
Rovněž jejich kavárnu najdete i v některých specifických zemích, jako Aruba, Portoriko, Bahrajn, Katar a další…